Informacje dotyczące nabożeństw i duszpasterstwa parafialnego

włącz Odsłony: 633

Drodzy Parafianie!

W nawiązaniu do decyzji władz państwowych oraz Biskupa Ełckiego następują kolejne zmiany w funkcjonowaniu parafii.

1. We Mszy św. może uczestniczyć poza kapłanem i osobami posługującymi tylko 5 osób. A więc praktycznie tylko osoby, które zamówiły intencje Mszy św. Zgodnie z  nakazem co do tej kwestii, będzie to bezwzględnie wymagane.
     Bez względu, czy zamawiający Msze św. są obecni czy też nie, Msza św. jest zawsze sprawowana o wyznaczonej godzinie. Ofiary z tytułu odprawionej Mszy św. można złożyć w późniejszym czasie.

2. Kościół jest jak zawsze otwarty przez cały dzień i można do niego wejść na indywidualną modlitwę.

3. W związku z praktycznie niemożliwością uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i nabożeństwach, w Kościele rozpoczynamy na stronach internetowych parafii transmisję na żywo modlitw i Mszy św.
* Odpowiadając na apel Ojca Świętego w środę 25 marca o godz. 12.00, kiedy zabiją dzwony transmitowana będzie modlitwa z kościoła (Anioł Pański, Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych). Starajmy się do tych modlitw przyłączyć w naszych domach.

* Codziennie o 20.30 zapraszam do wspólnego różańca transmitowanego z naszej świątyni, połączonego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

* Od najbliższej niedzieli o godz. 9.00 i 11.00 transmitowane będą też Msze św. z naszego kościoła. Dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 i 17.00 nie będą transmitowane.

4. Obowiązek przystąpienia do sakramentu pokuty i Komunii św. wielkanocnej rozciągnięty jest na czas do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca 2020). A więc do tego czasu można spełnić przykazanie kościelne aby "przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty i przynajmniej raz w roku w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą". Ten czas jest wystarczająco długi aby te wymagania spełnić. Natomiast osoby będące w stanie łaski uświęcającej zachęca się aby przystępowały do komunii duchowej.

5. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa w przypadku pogrzebu obecność kapłana ograniczona została tylko do ceremonii na cmentarzu (nie może uczestniczyć w modlitwach w domu czy w kaplicy przedpogrzebowej). Natomiast Msza św. za zmarłego sprawowana ma być w kościele w dniu pogrzebu bądź w innym ustalonym dniu ale bez trumny z zachowaniem rygoru tylko do 5 osób.

Ks. Mirosław Baranowski