Rekolekcje Wielkopstne 2019

włącz Odsłony: 492

     W dniach 27 - 28 marca 2019 roku (środa i czwartek) przeżywaliśmy w parafii Rekolekcje Wielkopostne. Prowadził je Ks. dr Waldemar Brodziak, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Augustowie. Dzięki jego naukom mieliśmy okazję do wyciszenia się i zastanowienia na swoim życiem. Wiele osób uczestniczyło w naukach rekolekcyjnych, przystąpiło do sakramentu pokuty i skorzystało z okazji do uzyskania odpustu zupełnego.

     Składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włożyli swój wysiłek, aby rekolekcje mogły odbyć się w sposób sprawny i właściwy. Dziękuję Panu Patrykowi, naszemu Organiście za uświetnienie naszych rekolekcji poprzez muzykę i piękny śpiew.
    
Bóg zapłać dwom paniom z Rutki-Tartak za troskę o stół kapłański w czasie rekolekcji. Serdecznie dziękuję tym osobom, które ofiarowały dary żywnościowe, ciasto lub złożyły ofiarę na rzecz rekolekcji, za szczere i dobre serce.
     Wyrażam wdzięczność Pani Dyrektor i Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej za życzliwość, przystosowanie planu lekcji do rekolekcji oraz zapewnienie dzieciom troskliwej opieki. Szczególnie dziękuję Panu Katechecie za przygotowanie dzieci do funkcji liturgicznych podczas Mszy Świętych.
     Dziękuję ministrantom z Bartoszem Hofmanem na czele za liczną obecność i posługę przy ołtarzu. Bóg zapłać także za pomoc Panu Szafarzowi.
       Ufam, że czas rekolekcji będzie procentował w naszym życiu, a nauki rekolekcyjne wydadzą błogosławione owoce i pomogą nam w sposób duchowy przeżyć Święta Wielkanocne.
     Miniony czas rekolekcji można wspomnieć oglądając zdjęcia w galerii.

Ks. Mirosław Baranowski